הוצאה לפועל

קבלת דבר דואר אודות קיום חוב אותו אתם נדרשים לשלם, או הטלת הגבלות שונות כגון שלילת רישיון נהיגה, איסור יציאה מהארץ, עיקול משכורת, עיקול רכב, יכול לגרום ללחץ ולמצבי חרדה המשפיעים על אורח חיינו באופן ניכר, מצב זה נובע מאי הכרת הגוף האמון על הנושא "רשות האכיפה והגבייה" או בשמו הנפוץ יותר "ההוצאה לפועל"

מהי מערכת ההוצאה לפועל?

מערכת ההוצאה לפועל הוסדרה בשנת 1976 עפ"י " חוק ההוצאה לפועל , התשכ"ז 1976" כחלק ממשרד המשפטים אשר תפקידה לשמש כזרוע הביצועית של מערכת בתי המשפט, האמונה על מימוש ואכיפת ההליכים האזרחיים של גביית החיובים שהוטלו בבתי המשפט, כמו גם אכיפת מסמכים כדוגמת חוזים המחייבים בתשלום, שטרות ושיקים, שעבודים ומשכנתאות.

מה לא יודעים על מערכת ההוצאה לפועל?

החשיבה כי מערכת ההוצאה לפועל פועלת אך ורק לטובתו של הנושה (בעל חוב) – טעות ביסודה, המערכת אכן פועלת לגביית חובות אך בו בזמן מגנה על החייב במגוון הגנות, ובתמורה דורשת מן החייב רק דבר אחד – לדבר איתה, רצוי כמה שיותר מהר ובהחלט רצוי בעזרת עורך דין הבקיא בהליכי ההוצאה לפועל.

מה תפקיד עורך הדין?

זוכה – תפקיד עורך הדין כלפיי נושה הוא בהגשת הבקשות המתאימות לצורך גביית החובות אשר הצטברו כלפיי הזוכה, כדוגמת בקשה לביצוע שטרות, אכיפת פסק דין ביצועי, הגעה לדיונים בפני רשם ההוצאה לפועל, ייצוג הזוכה מול החייב ובמידת הצורך מול עורך דינו.

חייב – בחינת היקף החובות, בחינת מצבו הסוציואקונומי של החייב (הכנסות והוצאות, נסיבות אישיות וכו'), בחינת אסטרטגיה לטיפול מיטבי בתיק ,הגשת בקשות מתאימות למצב החייב.

חדלות פירעון

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שנכנס לתוקף בחודש ספטמבר 2019 היווה פריצת דרך בכל הנוגע לחייבים פרטיים או חברות, כך שכלל הטיפול בעניינם נעשה דרך "משקפיים" של שיקומו הכלכלי של החייב.

מרגע פתיחת ההליכים לחדלות פירעון, מוקפאים כלל ההליכים נגד החייב ומתבטלים העיקולים נגדו כולל העיקול על משכורתו החודשית, כמו כן מתבטלת ההגבלה על רישיון הנהיגה. בתנאים מסויימים ניתן אף לצאת מהארץ.

ניהול ההליך אינו ארוך, לעומת החוק הקודם ובמקרים מיוחדים ניתן אף לסיימם מוקדם מהצפוי.

משרדנו מלווה חייבים לאורך כל התהליך, החל משיחת ייעוץ ראשונית, דרך הבקשה לפתיחת הליך חדלות פירעון, מילוי הדוחות החודשיים, ייצוג בבית המשפט ועד לקבלת ההפטר המיוחל, כל זאת תוך שימת לב לפרטים הקטנים ולצרכיו של כל לקוח.

Open chat